Vastgoed aankopen als particulier kan heel kostenefficiënt zijn. Zo kunt u een eengezinswoning aankopen tegen 3% registratierechten. Meer weten? Lees dan zeker verder!
KOOP UW EENGEZINSWONING IN KNOKKE-HEIST AAN 3% REGISTRATIERECHTEN.
Vastgoed aankopen als particulier kan heel kostenefficiënt zijn. Zo kunt u een eengezinswoning aankopen tegen 3% registratierechten. We merken dat veel kopers in Knokke Heist deze optie niet overwegen. Bij de aankoop van een villa van 6 miljoen euro bespaart u dus 540.000 euro. Als u weet dat de registratierechten op tweede verblijven 12% bedragen, is het snel duidelijk dat u op deze manier het grootste fiscaal voordeel bekomt.
Voorwaarden:
- Het moet gaan om de zuivere aankoop van een residentiële woning door een natuurlijk persoon.
- Het is verplicht om het domicilie hier te vestigen binnen de drie jaar.
- U mag op datum van de ondertekening van de authentieke akte geen volle eigenaar zijn van een andere woning of bouwgrond.
BIS-TIP: De notaris neemt deze zaken verplicht op in de akte. U kunt bijvoorbeeld 10% van een tweede verblijf schenken aan uw partner of kinderen.